Home page > Aktuality > Den válečných veteránů v Táboře

Den válečných veteránů v Táboře

Ve středu jedenáctého listopadu 2020 se u příležitosti oslav Dne válečných veteránů uskutečnil pietní akt u památníku obětí první světové války v parku pod Kotnovem v Táboře, při kterém byly položeny věnce a květiny k uctění památky válečných obětí.


Z důvodu platných opatření k zamezení šíření koronaviru, museli mít účastníci letošního pietního aktu v průběhu piety na ústech nasazeny roušky a dodržovat stanovené rozestupy. Během aktu zazněl pouze jeden proslov, který přednesl generálporučík v. v. Lubomír Jura, po kterém následovala minuta ticha. Na závěr proběhlo položení květinových darů, tentokrát s většími časovými rozestupy.


Ceremoniálu se zúčastnili starosta města Tábor Štěpán Pavlík, funkcionáři a zástupci vojenských útvarů posádky Tábor, představitelé politických stran, církví, spolků a občanských sdružení okresu Tábor. Z válečných veteránů letošnímu aktu přihlíželi už jen ti novodobí.


11. listopad je věnován uctění žijících válečných veteránů a památce všech, kteří padli v jakémkoliv válečném konfliktu. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek.  V novodobé historii České republiky se Den válečných veteránů oslavuje od roku 2001.

Fotogalerie

Nahoru