Úvodní stránka > Aktuality > Pamětní odznaky velitelství na uniformách italských kolegů

Pamětní odznaky velitelství na uniformách italských kolegů

Šest příslušníků Velitelství Vojenské policie Tábor vystřídá čtyři své kolegy na základně BDSC v Bagdádu, kteří jako první působili v místní policejní akademii jako instruktoři výcviku. Vojenští policisté se podílejí na výcviku irácké policie v rámci italského kontingentu.První výcviková jednotka Vojenské policie (VJVP-I) tak vytvořila výborné podmínky a nastavila spolupráci s italskými kolegy pro následující jednotky Vojenské policie, které budou pravidelně rotoval v 6 měsíčních intervalech. 

Na závěr působení 1. VJVP byli oceněni za podporu a spolupráci s naší jednotkou někteří italští kolegové, kterým byla udělena pamětní mince náčelníka Vojenské policie, pamětní odznaky a pamětní mince Velitelství Vojenské policie Tábor. Tato ocenění za českou stranu předal pplk. Petr Němec.

Dnem 10. února převezme operační úkol 2. výcviková jednotka VP. Jejich úkolem bude plnění poradenské a výcvikové činnosti pro irácké bezpečnostní síly se zaměřením na výuku základních policejních činností v oblasti střelecké, taktické a zdravotnické přípravy.

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru