Úvodní stránka > Aktuality > Slavnostní vyřazení absolventů kurzu Vojenské policie

Slavnostní vyřazení absolventů kurzu Vojenské policie

Devětatřicet absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie se v úterý 27. června 2017 sešlo v krásných prostorech barokního zámku ve Slavkově u Brna, kde se uskutečnilo jejich slavnostní vyřazení a převzetí služebních průkazů. Nováčci nyní nastoupí na jednotlivá velitelství Vojenské policie.

Absolventi kurzu mají za sebou několikaměsíční náročné studijní úsilí, v průběhu kterého si osvojili potřebné základy práva, kriminalistiky nebo policejní administrativy. Zároveň museli zvládnout praktické disciplíny, jako je dopravně pořádková služba, služební zákroky a střelecká příprava.

Během slavnostního aktu převzali někteří vzácní hosté a stávající příslušníci Vojenské policie kříže a medaile Vojenské policie jako ocenění za svoji práci a za přínos Vojenské policii. Mezi oceněnými byli i příslušníci našeho velitelství praporčík Martin Pech, nadporučík Zbyněk Malkovský a praporčík Radek Hadvičák. Pamětní minci náčelníka Vojenské policie obdržel za dosahování výtečných studijních výsledků v průběhu kurzu nadrotmistr Aleš Josefi. Všem našim úspěšným absolventům a oceněným ve Slavkově osobně pogratuloval také velitel plukovník Roman Bis.

 

http://www.vp.army.cz/aktuality/za-dohledu-nejvyssiho-statniho-zastupce-prevzali-novi-vojensti-policiste-sluzebni-prukazy

 

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/novi-vojensti-policiste-prevzali-sluzebni-prukazy-na-zamku-ve-slavkove-135047/

Fotogalerie

Nahoru