Vojenská policie a BESIP

• 15.6.2017
  • Ivan Pytela

Ve dnech 13.-15. června 2017 se v Táboře uskutečnilo celostátní finále dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Dorazili na něj vítězové krajských kol, celkem se jednalo o 112 účastníků.

Byl to již 37. ročník dopravní soutěže pro děti ze základních škol, ve které mladí cyklisté soutěžili ve znalostech z pravidel silničního provozu, jízdy zručnosti a dalších souvisejících disciplín.

Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo dopravy – BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium PČR a Český červený kříž. Koná se v jarních měsících na úrovni základního, okresního a krajského kola. Vrcholem soutěže je republikové kolo, jehož pořádání se letos ujal Jihočeský kraj.

Soutěž se skládá z celkem pěti disciplín: ověření znalosti pravidel silničního provozu formou testu a jízdy, základy poskytování první pomoci, práce s mapou a jízdy zručnosti. Příslušníci našeho velitelství se podíleli na celkové organizaci soutěže a byli garanty disciplíny práce s mapou. V průběhu několikadenní soutěže sklidili úspěch naši kynologové, kteří předvedli ukázku z výcviku služebních psů.

Celkové výsledky byly vyhlášeny na čtvrtečním slavnostním nástupu na břehu Jordánu. Na vítěze čekala řada hodnotných věcných cen, které mimo jiné předával i velitel plukovník gšt. Roman BIS. Vítězové postoupili do celoevropského kola pořádaného letos v září v Albánii.