Home page > Aktuality > Vojenští policisté pilovali střelbu z brokovnice

Vojenští policisté pilovali střelbu z brokovnice

Tento týden se na střelnici v Hradci Králové zdokonalovali naši střelečtí instruktoři ve střelbě z brokovnice. A měli se co přiučit. Instrukrora jim dělal český sportovní střelec, čtyřnásobný olympijský účastník, reprezentant Dukly Jan Sychra.

Střelba z brokovnice prověří postřeh, soustředění, vytrvalost i pevné nervy. Je náročná na koordinaci pohybů a procvičí senzomotorickou koordinaci. Bývalý olympionik vojenským policistům pomohl během výcviku nalézt a odstranit špatné střelecké návyky a vysvětlil jim i detaily sportovních střeleckých disciplín trap a skeet. Obě disciplíny si pak naši instruktoři měli možnost procvičit a zažít tak na vlastní kůži. 

Disciplína zvaná trap je zvláštní střelecká soutěž, kdy střelec vybavený brokovnicí strefuje svojí střelbou letící terče ze snadno tříštivých materiálů (tzv. asfaltové holuby) vymršťované z vrhacích zařízení. Disciplína skeet je podobná. Cílem je také zasahovat letící terče, ale na rozdíl od příbuzné střelecké discipliny trap však střelec vždy drží zbraň dole opřenou o svůj pas, nachází se v tzv. loveckém postavení a do ramene ji pokládá až poté, co uvidí terč.

Fotogalerie

Nahoru