Medaile pro české karatisty na Světových policejních a hasičských hrách v Číně

• 27.8.2019
  • Ivan Pytela

Ve dnech 8. – 18. srpna 2019 se v jedenáctimilionové metropoli čínské provincie Sechuan v Chengdu konal osmnáctý ročník Světových policejních a hasičských sportovních her. Světového šampionátu se účastnilo přes osm a půl tisíce závodníků ze sedmdesáti zemí světa, kteří se utkali v šedesáti dvou sportech.

Mezi soutěžícími mělo svého reprezentanta i naše velitelství, a to kapitána Davida Šenkýře. Společně se svými dvěma kolegy, příslušníky Policie České republiky Martinem Hermannem a Martinem Slámou vytvořili tým, který reprezentoval Českou republiku v karate.

V úterý 12. srpna soutěžilo naše družstvo v karate v disciplíně kata týmů. V této disciplíně cvičí tříčlenné družstvo synchronizovanou sestavu, kde se hodnotí shoda všech členů týmu, přesnost technik a dále se pak hodnotí bunkai – praktické předvedení technik v kata. Za odcvičenou sestavu sklidil český tým uznalou reakci publika, ostatních sportovců i rozhodčích a získal pro Českou republiku bronzovou medaili.

Ve středu 13. srpna pokračovala soutěž v karate disciplínou kumite – sportovní zápas dvojic, při které podal náš závodník v kumite David Šenkýř skvělý výkon a obsadil druhé místo, když ve finálovém souboji podlehl reprezentantovi Hong Kongu. Přidal tak další medaili pro české karate.