Home page > Aktuality > Náčelník VP navštívil naše nové pracoviště v Rakovníku

Náčelník VP navštívil naše nové pracoviště v Rakovníku

V uplynulém týdnu navštívil posádku Rakovník náčelník Vojenské policie brigádní generál Miroslav Murček. V úvodu své návštěvy byl velitelem Velitelství VP Tábor plukovníkem gšt. Romanem Bisem seznámen s činností pracoviště dopravně pořádkové služby Vojenské policie, které nově vzniklo v posádce Rakovník a s vnitřní strukturou objektu, v jehož prostorách je dislokováno.

„Podle analýzy, kterou jsme si před časem zpracovali, a na základě toho, abychom naplnili ustanovení zákona č. 300/2013, o Vojenské policii, jsme dospěli k názoru, že je potřebné mít v každé větší vojenské posádce své pracoviště,“ uvedl plukovník gšt. Roman Bis, Dodal, že analýza ukázala potřebu vybudovat stálé pracoviště dopravně pořádkové služby ještě kromě Rakovníku také v Chrudimi, kam prozatím dojíždí tým vojenských policistů z Pardubic. Považuje za důležité, aby vojenští policisté dopravně pořádkové služby plnili své povinnosti prakticky ve všech posádkách a výcvikových prostorech.

Poté se uskutečnilo setkání se zástupcem ředitele Agentury logistiky plukovníkem Reném Klapáčem a velitelem Praporu podpory nasaditelných sil podplukovníkem Vladimírem Jelínkem. “Děkujeme za pomoc a vstřícnost v oblasti přípravy řidičů, která je pro náš prapor naprostou nezbytností  a za podporu při zabezpečování HNS,“ poděkoval plukovník Klapáč generálu Murčekovi a dodal: „Jsem rád, že jsme se shodli i v pozitivním hodnocení naší spolupráce a budeme v nastaveném trendu pokračovat i nadále.“

Fotogalerie

Nahoru