Úvodní stránka > Aktuality > Psovodi cvičili se svými svěřenci na Slovensku

Psovodi cvičili se svými svěřenci na Slovensku

V termínu 26. - 30. června 2017 se zúčastnilo šest psovodů Vojenské policie ČR se svými čtyřnohými svěřenci Mezinárodního kooperačního výcviku psovodů a služebních psů ozbrojených sborů.  Ve slovenském Brezně si předávali zkušenosti s kolegy z Maďarska a Slovenské republiky. Z našeho velitelství se zúčastnili výcviku praporčík Martin Pech a rotný Antonín Málek.

BERGO, RONY, ENZO, CHRIS, JAGUAR, BODDY a dalších 54 služebních psů spolu se svými psovody z Vojenské policie SR, Policejního sboru SR, Vězeňské služby SR, Finanční stráže SR, Vězeňské služby Maďarska a Vojenské policie ČR cvičilo pět dní v Nízkých Tatrách.

Výcvik byl zaměřen na zdokonalení v zadržení či nalezení pachatele během dne i v noci, a to v různém prostředí. Psi měli například za úkol nalézt ukrytého pachatele v opuštěném horském hotelu, prováděli zadržení v jezeře nebo v noci za světel policejních majáků likvidovali výtržnosti v nočním klubu. 

Výcvik speciálních psů byl zaměřen na vyhledávání výbušnin, drog a vzorků CITES (ohrožené druhy volně žijících živočichů) v různých objektech, zavazadlech a v technice. Psi prohledávali například areál Národního biatlonového centra v Osrblie, hotel Junior, vlakové vagóny na nádraží v Brezně nebo disco klub, kde před tím proběhl výcvik hlídkových psů za účelem potlačení výtržnosti.

Psovody české Vojenské policie, kteří se podobných cvičení zúčastňují pravidelně, letos prvně doplnil vojenský veterinář Martin Lokaj z Vojenského veterinárního ústavu v Hlučíně, který se podílel na veterinárním zabezpečení celé akce spolu se slovenskými kolegy.

Fotogalerie

Nahoru