Home page > Aktuality > Vojenští policisté cvičili v Polsku

Vojenští policisté cvičili v Polsku

V minulém týdnu se příslušníci našeho velitelství účastnili mezinárodního výcviku Vojenských policií států Visegrádské čtyřky v Polsku. Hlavním cílem tohoto součinnostního výcviku bylo sladit postupy jednotek Vojenské policie Polska, Česka, Slovenska a Maďarska před zahájením pohotovostního režimu v rámci bojového uskupení států V4 (EU BG).

Výcvik roty Vojenské policie, do které Česko přispívá jednou z čet, sladil taktické postupy jednotlivých čet VP při plnění společných úkolů a procvičil schopnosti velitelů jednotek plnit zadané úkoly různými způsoby a postupy. Současně se naši i zahraniční vojenští policisté zdokonalili v komunikaci a zpracování dokumentů v anglickém jazyce, a při plnění policejních úkolů si prověřili schopnost spojení.

Mezinárodní rotní součinnostní výcvik výrazným způsobem podpořil interoperabilitu mezi všemi národy roty VP, která je nezbytným prostředkem k plnému rozvinutí schopností v oblasti policejní podpory.

 

Bojové uskupení zemí V4 o síle 3700 vojáků s velitelstvím v polském Krakově se v současné době připravuje k nepřetržité půlroční pohotovosti k nasazení v perimetru 6 tisíc kilometrů od Bruselu, kterou bude vykonávat ve druhé polovině letošního roku. Příspěvek Armády České republiky do bojového uskupení V4 EU BG v letošním roce představuje jednotku o síle téměř 550 vojáků a Česká republika je vedoucí zemí za zdravotnický modul, modul vzdušných sil a logistiku. Policejní zabezpečení bojového uskupení V4 EU BG má na starosti mezinárodní rota VP, jejíž jednu četu tvoří čeští vojenští policisté. Příprava roty VP je jednou z mnoha společných výcvikových aktivit, kterými v současné době V4 EU BG prochází.

Fotogalerie

Nahoru