Úvodní stránka > Galerie velitelů

Galerie velitelů

Velitel - plk. gšt. PhDr. Roman BIS, MBA


Narozen: 8. června 1971

 

Vzdělání:
 

  • 1985 - 1989  gymnázium Rumburk
  • 1989 - 1994  FTVS Univerzita Karlova Praha
  • 1994 - 1995  ŠDZ VVŠ PV Vyškov
  • 1998              Akademický kurz VO FTVS UK Praha
  • 2009              státní rigorózní zkouška UK Praha
  • 2012-2013    studium MBA - Management, organizace a řízení
  • 2014 - 2015  Kurz generálního štábu Univerzita obrany Brno

 

Vojenská služba:
 

  • 1994 - 1998  4. průzkumný prapor rychlého nasazení Pardubice
  • 1998 - 2003  4. průzkumný prapor Bechyně
  • od 2003         Velitelství Vojenské policie Tábor


Mise:
 

  • 2000 KFOR Kosovo - zástupce velitele čety
  • 2004 MNF Irák - velitel čety
  • 2006 MNF Irák - velitel roty
  • 2007 ISAF Afgánistán - náčelník operační skupiny
  • 2008 ISAF Afgánistán - zástupce velitele kontingentu


Vyznamenání:
 

  • Záslužný kříž ministra obrany ČR III., II., I. stupně
  • Medaile ministra obrany ČR "Za službu v zahraničí" - IRÁK III., II., stupně
  • Medaile ministra obrany ČR "Za službu v zahraničí" - AFGÁNISTÁN III., II. stupně
  • Medaile ministra obrany ČR "Za službu v zahraničí" - BOJOVÁ MISE III. stupně
  • Medaile Za službu v ozbrojených silách ČR I. stupně
  • NATO Medal for Service with NATO on Operations in Relation to Kosovo
  • Non Article 5 NATO Medal ISAF Operation
  • Pamětní odznak 50 let NATO
  • Pamětní odznak za službu v mírové misi na Balkáně
  • Kříž a medaile Vojenské policie

Historický přehled velitelů Velitelství Vojenské policie Tábor

 

pplk. Jaroslav KOZÍLEK

 

11.4. 1991 - 31.3. 1992

 

plk. Mgr. Josef DUNDA

 

1.4. 1992 - 30.11. 2001

 

plk. Mgr. Jiří NEUBAUER, Ph.D.

 

4.1. 2002 - 31.8. 2010

 

plk. gšt. PhDr. Roman BIS, MBA

 

1.9. 2010 - současnost

Nahoru