Cvičení jednotek Vojenské policie na Slovensku

3.jpg
  • 9.11.2021
  • Ivan Pytela

Ve dnech 18.-22. října 2021 se uskutečnil ve vojenském výcvikovém prostoru Lešť na Slovensku společný výcvik jednotek České a Slovenské Vojenské policie, kterého se účastnili i příslušníci našeho pohotovostního oddělení. 

Cílem výcviku bylo zlepšení interoperability cvičících jednotek a předání zkušeností z operací a domácího a mezinárodního krizového managementu. Cvičení se dále zaměřilo na CQB (boj v zastavěných prostorách), porovnání taktických postupů jednotek VP, prověření C2 (command & control) a R2 (report & return) při společných modelových zásazích.

Výcvik byl současně iniciativou Centra Výjimečnosti Vojenské policie NATO (NATO MP COE) v oblasti zlepšení spolupráce v oblasti CPT (Close Protection Team) v mezinárodním prostředí odrážející zkušenosti z působení v operaci ISAF / RS Afghánistán.

Mezinárodní spolupráce České a Slovenské Vojenské policie, bude pokračovat i v nadcházejícím období. Do konce roku se očekávají výcvikové aktivity v oblasti osobní ochrany a odstřelovačských týmů. 

Odkaz na článek na stránkách OSSR

Fotogalerie