Den válečných veteránů v Táboře

dsc_2885.jpg
  • 11.11.2022
  • Ivan Pytela

V pátek 11. listopadu 2022 se u příležitosti oslav Dne válečných veteránů uskutečnil pietní akt u památníku obětí první světové války v parku pod Kotnovem v Táboře, při kterém byly položeny věnce a květiny k uctění památky válečných obětí.

Ceremoniálu se zúčastnili senátor Marek Slabý, starosta města Tábor Štěpán Pavlík, novodobí váleční veteráni, funkcionáři a zástupci vojenských útvarů posádky Tábor, představitelé církví, spolků a občanských sdružení okresu Tábor a žáci základní školy Mikuláše z Husi. V přilehlém městském kostele sv. Filipa a Jakuba se letos poprvé při této příležitosti rozezvučel nový zvon Mistr Jan Hus, který se do kostela vrátil po 105 letech a který pořídila starokatolická farnost v Táboře, při kostele působící.

11. listopad je věnován uctění žijících válečných veteránů a památce všech, kteří padli v jakémkoliv válečném konfliktu. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek.  V novodobé historii České republiky se Den válečných veteránů oslavuje od roku 2001.

Fotogalerie