Mezinárodní mistrovství služebních psů

klnh0336.jpg
  • 18.10.2021
  • Ivan Pytela

Ve dnech 15. - 17. října 2021 se kynologové našeho velitelství zúčastnili Mezinárodního mistrovství služebních psů TART 2021 v Mělníku, kde vyhráli 1. a 2. místo ve družstvech a dokázali se dobře umístit i v jednotlivých kategoriích.

Nadrotmistr Martin Vlček se služebním psem Timmy, rotný Antonín Málek se služebním psem Lobo a rotný Pavel Petr se služebním psem Messi nás o uplynulém víkendu vzorně reprezentovali a odvezli si cenné poháry jak z jednotlivých disciplín, tak v celkovém pořadí.

Soutěž byla zaměřena na výkon služební kynologie a obsahovala zejména cviky, které psovodi nejčastěji využívají při své služební činnosti. Účastnili se jí kromě vojenských policistů i závodníci z řad kynologů Policie ČR, Vězeňské služby ČR a dalších organizací. Pro naše kynology to navíc byla jedna z posledních soutěží v tomto roce, která prověřila kvalitu našich služebních psů.

Mistrovství probíhalo ve třech dnech. První den se soutěžilo v nočních disciplínách, jako je vyhledání pachatele ve sklepních prostorech, přepad a zadržení. Druhý den probíhaly disciplíny cviky z poslušnosti, zákrok v místnosti, dohlídání pachatele. Třetí den přišly na řadu disciplíny hladké zadržení a zadržení s protiútokem.


Výsledky našich psovodů:

V kategorii „Stopaři“ 

1. místo - rtn. Pavel Petr se psem Messi.

V kategorii „Obranáři“ 

2. místo - rtn. Pavel Petr se psem Messi;
3. místo - nrtm. Martin Vlček se psem Timmy.

V kategorii „Všestranný“
2. místo - rtn. Pavel Petr se psem Messi.


Celkové pořadí družstev:
1. místo rtn. Pavel Petr se psem Messi, (druhý v družstvu byl příslušník PČR);
2. místo nrtm. Martin Vlček se psem Timmy a rtn. Antonín Málek se psem Lobo.

Fotogalerie