Naši darovali krev

img_1412.jpg
  • 18.11.2021
  • Ivan Pytela

Šestnáct vojenských policistů z Tábora zareagovalo na výzvu táborské nemocnice, která se v současné době potýká s nedostatkem dárců krve, a ochotně nabídlo svoji pomocnou ruku. První z nich darovali svoji krev již dnes 18. listopadu na transfúzní stanici na Sídlišti nad Lužnicí.

Vzhledem k tomu, že se táborské nemocnici nedostává dostatek dárců krve, rozhodla se posádka Tábor, že nemocnici pomůže a zorganizuje hromadné darování krve vojáků a zaměstnanců z táborských útvarů. Transfúzní stanice táborské nemocnice evidovala před covidovou pandemií 3500 dárců krve. Teď jich má kolem šesti set. Společně s dalšími vojáky táborské posádky se tak naši příslušníci objednali na několik nadcházejících termínů a společným usilím se vynasnaží nedostatek krve zaplnit. Kromě vojáků táborské posádky zaktivizoval senátor Jaroslav Větrovský na podporu nemocnice i fotbalisty táborského okresu, kteří budou následující týdny docházet na odběry společně s námi.

Tato iniciativa není jen o dobrovolném dárcovství krve. Doufáme především, že pro tuto dobrou věc nadchneme více našich příslušníků, a podpoříme tak do budoucna darování krve v Táboře. Ukázalo se, že společné darování krve pomáhá motivovat více lidí.

Být příslušníkem ozbrojených sil ČR také znamená mít zodpovědnost vůči občanům naší republiky a pomáhat i nad rámec svých běžných povinností.

Fotogalerie