Slavnostní vyřazení absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie

20221220_110007.jpg
  • 20.12.2022
  • Ivan Pytela

Devětačtyřicet absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie se v úterý 20. prosince 2022 sešlo v Českém muzeu hudby v Praze, kde se uskutečnilo jejich slavnostní vyřazení. Nováčci nyní nastoupí na jednotlivá velitelství Vojenské policie.

Během slavnostního vyřazení převzali absolventi z rukou náčelníka Vojenské policie plukovníka Otakara Foltýna nové průkazy Vojenského policisty a certifikáty o absolvování kurzu. Novým vojenským policistům na místě osobně poblahopřál i náměstek ministryně obrany Daniel Blažkovec.

Absolventi kurzu mají za sebou čtyři měsíce náročného studijní úsilí, v průběhu kterého si osvojili potřebné základy práva, kriminalistiky nebo policejní administrativy. Zároveň museli zvládnout praktické disciplíny, jako je dopravně pořádková služba, služební zákroky a střelecká příprava.

průběhu slavnostního aktu převzali někteří stávající příslušníci Vojenské policie kříže a medaile Vojenské policie jako ocenění za svoji práci a za přínos Vojenské policii. 

Všem našim úspěšným absolventům ve Vyškově osobně pogratuloval také velitel našeho velitelství plukovník Pavel Huták, který se na místě taktéž rozloučil s našimi vojáky odcházejícími do zálohy.

Odkaz na článek MO

Fotogalerie