Velitelství Vojenské policie Tábor povede podplukovník Jan Ševčík

dsc_3599.jpg
  • 29.3.2023
  • Ivan Pytela

Velitelství Vojenské policie Tábor má nového velitele. Ve středu 29. března 2023 tuto funkci včetně bojového praporu velitelství během slavnostního nástupu převzal z rukou náčelníka Vojenské policie plukovníka Jiřího Ročka podplukovník Jan Ševčík, který nahradí odcházejícího velitele plukovníka Pavla Hutáka.

Při slavnostním nástupu, který se uskutečnil před budovou velitelství v Táboře u sochy Jana Roháče z Dubé, udělil odcházející velitel plukovník Pavel Huták vybraným hostům a současným a bývalým příslušníkům velitelství Pamětní odznak Velitelství Vojenské policie Tábor. Současně se ve svém projevu po mnoha letech strávených u velitelství rozloučil se svými spolupracovníky. Plukovník Huták převezme 1. dubna 2023 funkci Zástupce náčelníka Vojenské policie. 

Funkci velitele Velitelství Vojenské policie Tábor převzal podplukovník Jan Ševčík, který dosud působil jako zástupce náčelníka odboru koordinace policejního výkonu – náčelník oddělení dopravně pořádkové služby Hlavního Velitelství Vojenské policie. 

Podplukovník Ševčík slouží u Vojenské policie už více než dvacet let. Za tu dobu prošel vícero funkcemi spojenými s dopravně-pořádkovou službou, až se nakonec stal náčelníkem této služby. Za sebou má také nasazení v zahraniční operaci v Iráku.

„V pozici velitele Velitelství Vojenské policie Tábor bych chtěl navázat na svého předchůdce. Vím, že přicházím mezi profíky, kde útvar dobře funguje, kde jsou dobře nastavené procesy. Důležitá je proto v tuhle chvíli kontinuita práce velitelství a rovněž dobře nastavená spolupráce s útvary AČR, společně s nimiž plníme úkoly a čelíme výzvám dnešní doby,“ uvedl podplukovník Ševčík a dodal, že úspěšné plnění úkolů postavených před velitelství vždy bylo a bude založeno na společné profesionální práci všech jeho příslušníků.

odkaz na článek

Fotogalerie