Vojenská policie předala velení posádky Tábor

dsc_0383.jpg
  • 4.1.2023
  • Ivan Pytela

Velitel Velitelství Vojenské policie Tábor plk. gšt. Pavel Huták předal dnes velení posádky Tábor veliteli Velitelství teritoriálních sil plk. gšt. Antonínu Genserovi.

Slavnostnímu aktu, kdy plukovník Huták symbolicky předal svůj palcát novému veliteli plukovníku Genserovi, přihlíželi jako hosté senátor Marek Slabý, starosta města Tábora Štěpán Pavlík a dalšíStalo se tak po téměř 18ti letech, kdy bylo Velitelství Vojenské policie Tábor zároveň posádkovým velitelstvím. Za tu dobu se podařilo stabilizovat počty vojáků v Táboře, když ještě do roku 2007 reálně hrozilo, že z Tábora odejde armáda natrvalo. Nyní je v posádce více než tisíc vojáků z povolání a počty se dále mají zvyšovat.

Za dobu velení Vojenské policie se v posádce investovalo do rekonstrukcí vojenské infrastruktury tak, aby vyhověla požadavkům 21. století a podařilo se vybudovat i několik nových objektů. V současné době se rekonstruuje například vojenská závodní kuchyně v ulici Kyjevská, následovat bude rekonstrukce domu armády v Táboře a nově se v místě bývalé okresní vojenské správy vybuduje komunitní centrum.

Fotogalerie